Naše bydlení

 
Křečíci
 
Křečíky chovám v plastových boxech, protože většina nerada šplhá, a jsou moc malincí, tak by z klece mohly snadno utéci. Navíc křečíci moc rádi hrabou v podestýlce, a to by v kleci šlo dost špatně. Z těchto důvodů je plastový box nejlepší volbou.
 
Velikost boxů záleží na počtu jedinců ve skupině (sám, nebo více). Pokud má samice mladé, mám pro ni připravený větší box, stejně jako pro skupinu více jedinců :).
 
V každém bydlení mám mističku na krmení, napáječku, domeček, kolečko na běhání a různé schovky, prolézačky, mostky - počet se odvíjí podle počtu křečíků. Ve většině ubikací mám přidáno také další patro, čímž se zvýší "obytná" plocha.
Vybavení mám různé - nejčastěji kombinace dřeva a plastu.
Jako podestýlku používám hrubé hobliny, na stavbu hnízda bavlněné vlákno, papírové kapesníčky.
 
 
 
Křečci
 
Křečky chovám v plastových boxech nebo klecích - rádi šplhají. Stejně jako u křečíků - každé bydlení obsahuje mističku, napáječku, kolečko na běhání, domeček a různé prolézačky - dle potřeby každého křečka (některý rád běhá, jiný zase leze, ...).
Pokud má samice mladé, umístím ji do plastového boxu, aby mi miminka neutekla, když jsou malinká. Stejně tak jsou i více chráněni před okolím. Box samozřejmě obsahuje opět veškerá vybavení!
Ve většině ubikací mám přidáno také další patro, čímž se zvýší "obytná" plocha.
Vybavení mám různé - nejčastěji kombinace dřeva a plastu.
Jako podestýlku používám hrubé hobliny, na stavbu hnízda bavlněné vlákno, papírové kapesníčky.
 
 
Výběh
 
Každý den pouštím křečíky i křečky proběhnout do výběhu, ať mají trošku jiný pohyb.