Vývoj mláďat

 
1. den
První den mají křeččata sytě růžovou barvu, jsou zcela slepá, hluchá (uši velmi přitisknuté k hlavičce), bez srstí a tím pádem neschopná vlastní termoregulace. (zahřát se a udržet tělesnou teplotu). Nedokáží ani sami vylučovat - masáží bříška jim pomáhá matka. U černookoých jedinců jsou vidět černé tečky v oblasti očí, pokud budou očka červená, nejsou téměř vidět. Nekoordinovaný pohyb.
 
 
2. den
Začátek kožní pigmentace - již ne tak "sytá" růžová.
 
 
3. den
O něco více vidět pigmentace. Nepatrně viditelnější ouška.
 
4. den
Zřetelně u tmavších barev vidět pigmentace. Mírně odstávají ouška.
 
5. den
Ouška již viditelně odstávají, pigment stále více vidět. Křeččatům již začínají růst jemné chloupky. Můžeme pozorovat první pokusy o očistu, ochutnávají tuhou potravu.
 
6. den
Křeččata se čím dál více dobarvují, jsou den ode dne čilejší.
 
7. den
 
8. den
Srst stále více patrnější, hnízečko se více vrtí.
 
 
9. den
Žádné velké změny. U samiček jsou již také vidět bradavky, je možné rozeznat pohlaví. - nebo podle vzdálenosti řitního a pohlavího orgánu.
 
10. den
Křeččata jsou již schopna vlastní termoregulace, probíhá samostané vylučování. Rádi snědí i trochu tuhé potravy, kterou jim matka přinese do hnízda. Srst je již pěkně vidět. Sami se také čistí, sice s horší stabilitou, ale jsou to už šikulky. Rovněž již zkoušejí používat lícní torbičky. Zajímají se také o zdroj čestvé vody.
 
11. den
Mimča snědí, co jim spadne do hnízda, popř. co v něm najdou ... od zrní až po packu sourozence :).
 
12. den
Pomalu již začínají utíkat mamince z hnízda, přestože ještě nevidí.
 
13. den
Některá mimča už začínají lehce koukat - mají úzounké čárečky mezi očními víčky :)
 
14. den
Mláďata již otevírají očička - vidí, i když třeba jen na jedno očičko :). Velice prozkoumávají okolí, matka je nestačí vracet zpět ... Teď teprve začne zábava a honička ...
15.-20. den
Mláďata rostou před očima .. den ode dne jsou o trošku jinačí a o dost čilejší, mají obrovský apetit - snědí, na co přijdou :)
 
21. den
U mláďat se již dá rozpoznat délka srsti, nebo přibližně odhadnout. Už jsou z nich malí uličníci, načapat je všechny v hnízdečku, to je umění ... Mají obrovskou spotřebu jídla, mléko už nepijí.